NB3U1548CDG
DigiKey Part Number
NB3U1548CDGOS-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
NB3U1548CDG
Description
IC CLK BUFFER 1:4 160MHZ 8SOIC
Manufacturer Standard Lead Time
23 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Clock Fanout Buffer (Distribution) IC 1:4 160 MHz 8-SOIC (0.154", 3.90mm Width)
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
NB3U1548CDG Models
Category
Output
LVCMOS
Manufacturer
onsemi
Frequency - Max
160 MHz
Packaging
Tube
Voltage - Supply
1.4V ~ 3.465V
Part Status
Active
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C
Type
Fanout Buffer (Distribution)
Mounting Type
Surface Mount
Number of Circuits
1
Package / Case
8-SOIC (0.154", 3.90mm Width)