SPC5634MF1MLQ60
DigiKey Part Number
SPC5634MF1MLQ60-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
SPC5634MF1MLQ60
Description
IC MCU 32BIT 1.5MB FLASH 144LQFP
Manufacturer Standard Lead Time
16 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
e200z3 MPC56xx Qorivva Microcontroller IC 32-Bit 60MHz 1.5MB (1.5M x 8) FLASH 144-LQFP (20x20)
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
SPC5634MF1MLQ60 Models
RAM Size
94K x 8
Voltage - Supply (Vcc/Vdd)
4.5V ~ 5.25V
Operating Temperature
-40°C ~ 125°C (TA)
Speed
60MHz