822B026-273L801
DigiKey Part Number
822B026-273L801-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
822B026-273L801
Description
CONN RCPT FMALE 26P SOLDER CUP
Detailed Description
26 Position Circular Connector Receptacle, Female Sockets Solder Cup
Current Rating (Amps)
2A
Number of Positions
26
Voltage Rating
315V
Cable Opening
0.287" ~ 0.323" (7.30mm ~ 8.20mm)
Operating Temperature
-40°C ~ 200°C