822B026-173L601
DigiKey Part Number
822B026-173L601-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
822B026-173L601
Description
CONN PLUG MALE 26POS SOLDER CUP
Detailed Description
26 Position Circular Connector Plug, Male Pins Solder Cup
Current Rating (Amps)
2A
Number of Positions
26
Voltage Rating
315V
Cable Opening
0.209" ~ 0.244" (5.30mm ~ 6.20mm)
Operating Temperature
-40°C ~ 200°C