DSC1001CI2-033.3300T is out of stock and can be placed on backorder.
Datasheet
33.33 MHz XO (Standard) CMOS Oscillator 1.7V ~ 3.6V Standby (Power Down) 4-VDFN
DSC1001CI2-033.3300T
DigiKey Part Number
150-DSC1001CI2-033.3300T-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
DSC1001CI2-033.3300T
Description
MEMS OSC XO 33.3300MHZ CMOS SMD
Customer Reference
Detailed Description
Category
Voltage - Supply
1.7V ~ 3.6V
Mfr
Frequency Stability
±25ppm
Series
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C
Current - Supply (Max)
10.5mA
Type
Supplier Device Package
4-VDFN (3.2x2.5)
Frequency
Size / Dimension
0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Function
Standby (Power Down)
Height - Seated (Max)
0.035" (0.90mm)