ESD3V3AP-TP is out of stock and backorders are currently unavailable.
Available Substitutes:
Similar
onsemi
In Stock: 0
Datasheet
7.5V Clamp 13.3A (8/20µs) Ipp Tvs Diode Surface Mount SOT-23
SOT 23
Micro Commercial Components Corporate Video
ESD3V3AP-TP
DigiKey Part Number
ESD3V3AP-TPMSTR-ND - Tape & Reel (TR)
ESD3V3AP-TPMSCT-ND - Cut Tape (CT)
ESD3V3AP-TPMSDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
ESD3V3AP-TP
Description
TVS DIODE 3.3VWM 7.5VC SOT23
Customer Reference
Detailed Description
Datasheet
EDA/CAD Models
ESD3V3AP-TP Models
Category
Power - Peak Pulse
300W
Applications
General Purpose
Part Status
Active
Capacitance @ Frequency
150pF @ 1MHz
Operating Temperature
-55°C ~ 150°C (TJ)
Unidirectional Channels
2
Voltage - Reverse Standoff (Typ)
3.3V (Max)
Package / Case
TO-236-3, SC-59, SOT-23-3
Voltage - Breakdown (Min)
5V
Supplier Device Package
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp
7.5V
Base Product Number
Current - Peak Pulse (10/1000µs)
13.3A (8/20µs)