UESD3.3DT5G is out of stock and can be placed on backorder.
Available Substitutes:
Similar
Littelfuse Inc.
In Stock: 65,753
Datasheet
Similar
Littelfuse Inc.
In Stock: 59,767
Datasheet
Texas Instruments
Clamp Ipp Tvs Diode Surface Mount SOT-723
UESD3.3DT5G
DigiKey Part Number
UESD3.3DT5GOSTR-ND - Tape & Reel (TR)
UESD3.3DT5GOSCT-ND - Cut Tape (CT)
UESD3.3DT5GOSDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
UESD3.3DT5G
Description
TVS DIODE 3.3VWM SOT723
Manufacturer Standard Lead Time
54 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
EDA/CAD Models
UESD3.3DT5G Models
Category
Power Line Protection
No
Mfr
Applications
General Purpose
Series
Capacitance @ Frequency
80pF @ 1MHz
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Operating Temperature
-55°C ~ 150°C (TJ)
Part Status
Active
Mounting Type
Surface Mount
Type
Zener
Package / Case
SOT-723
Unidirectional Channels
2
Supplier Device Package
Voltage - Reverse Standoff (Typ)
3.3V (Max)
Base Product Number
Voltage - Breakdown (Min)
5V