FGG.3B.322.CLAD10
DigiKey Part Number
1124-1075-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
FGG.3B.322.CLAD10
Description
CONN PLUG MALE 22P GOLD SLDR CUP
Detailed Description
22 Position Circular Connector Plug, Male Pins Solder Cup
EDA/CAD Models
FGG.3B.322.CLAD10 Models
Number of Positions
22
Current Rating (Amps)
5.5A
Shell Size - Insert
322
Cable Opening
0.362" ~ 0.394" (9.20mm ~ 10.00mm)
Operating Temperature
-55°C ~ 250°C