1206YD226KAT2A is out of stock and can be placed on backorder.
Available Substitutes:
Upgrade
KYOCERA AVX
In Stock: 37,235
Datasheet
Similar
KYOCERA AVX
In Stock: 12,417
Datasheet
Parametric Equivalent
Parametric Equivalent
Direct
Samsung Electro-Mechanics
Direct
Samsung Electro-Mechanics
Upgrade
YAGEO
Similar
Murata Electronics
Taiyo Yuden
Taiyo Yuden
YAGEO
In Stock: 245
22 µF ±10% 16V Ceramic Capacitor X5R 1206 (3216 Metric)