2220J0630331GFT is available for purchase but is not normally stocked.
Datasheet
330 pF ±2% 63V Ceramic Capacitor C0G, NP0 2220 (5750 Metric)
2220J0630331GFT
DigiKey Part Number
2220J0630331GFT-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
2220J0630331GFT
Description
CAP CER 330PF 63V C0G/NP0 2220
Detailed Description
EDA/CAD Models
2220J0630331GFT Models
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Mfr
Features
High Temperature
Tolerance
±2%
Size / Dimension
0.224" L x 0.197" W (5.70mm x 5.00mm)
Voltage - Rated
Thickness (Max)
0.098" (2.50mm)