2220J0630153KCT is available for purchase but is not normally stocked.
Datasheet
0.015 µF ±10% 63V Ceramic Capacitor C0G, NP0 (1B) 2220 (5750 Metric)
2220J0630153KCT
DigiKey Part Number
2220J0630153KCT-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
2220J0630153KCT
Description
CAP CER 0.015UF 63V C0G/NP0 2220
Detailed Description
EDA/CAD Models
2220J0630153KCT Models
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension
0.224" L x 0.197" W (5.70mm x 5.00mm)
Tolerance
±10%
Thickness (Max)
0.098" (2.50mm)