C317C332K1R5TA is out of stock and can be placed on backorder.
Available Substitutes:
Upgrade
KEMET
In Stock: 0
Datasheet
Upgrade
KEMET
In Stock: 2,998
Datasheet
In Stock: 943
Similar
Similar
Parametric Equivalent
Parametric Equivalent
Direct
TDK
3300 pF ±10% 100V Ceramic Capacitor X7R Radial
Finding the Most Accurate Capacitance Measurement
C317C332K1R5TA
DigiKey Part Number
399-4233-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
C317C332K1R5TA
Description
CAP CER 3300PF 100V X7R RADIAL
Manufacturer Standard Lead Time
22 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
EDA/CAD Models
C317C332K1R5TA Models
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Mfr
Applications
Series
Mounting Type
Packaging
Bulk
Package / Case
Radial
Part Status
Active
Size / Dimension
0.150" L x 0.100" W (3.81mm x 2.54mm)
Capacitance
Height - Seated (Max)
0.200" (5.08mm)
Tolerance
±10%
Lead Spacing
0.200" (5.08mm)