KSW26R-0100
DigiKey Part Number
K747-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
KSW26R-0100
Description
WIRE 26AWG RED 100 FT CSW
Manufacturer Standard Lead Time
2 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Wire Wrap 26 AWG Red Polyvinylidene Fluoride (PVDF) 100' (30.5m)
Category
Jacket (Insulation) Diameter
0.027" (0.69mm)
Packaging
Bulk
Jacket Color
Red
Part Status
Active
Wire Gauge
26 AWG
Operating Temperature
105°C
Conductor Diameter
0.016" (0.40mm)
Jacket (Insulation) Thickness
0.005" (0.13mm)