30-W-50-020
DigiKey Part Number
W4-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
30-W-50-020
Description
WIRE WW 30AWG PVDF WHITE 4" 50PC
Manufacturer Standard Lead Time
2 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Wire Wrap 30 AWG White Polyvinylidene Fluoride (PVDF) 0.333' (101.60mm, 4.00")
Category
Jacket (Insulation) Material
Polyvinylidene Fluoride (PVDF)
Manufacturer
Jonard Tools
Jacket (Insulation) Diameter
0.019" (0.50mm)
Packaging
Bag
Conductor Material
Copper, Bare
Part Status
Active
Conductor Plating
Silver
Wire Gauge
30 AWG
Jacket Color
White
Conductor Diameter
0.010" (0.25mm)
Ratings
UL Style 1423, VW-1
Length
0.333' (101.60mm, 4.00")
Base Product Number
Environmental & Export Classifications
Product Questions and Answers
Additional Resources
In-Stock: 124
Check for Additional Incoming Stock
All prices are in CAD
Bag
QuantityUnit PriceExt Price
Manufacturers Standard Package
Alternate Color
WIRE WW 30AWG PVDF RED 4" 50PC
In-Stock: 0
Unit Price:
WIRE WW 30AWG PVDF YELLW 4" 50PC
In-Stock: 25
WIRE WW 30AWG PVDF BLUE 4" 50PC
In-Stock: 0
Unit Price:
Alternate Length
WIRE WW 30AWG PVDF WHITE 7" 50PC
In-Stock: 4
WIRE WW 30AWG PVDF WHITE 5" 50PC
In-Stock: 3
WIRE WW 30AWG PVDF WHITE 3" 50PC