JN1HS10PLKS2
DigiKey Part Number
JN1HS10PLKS2-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
JN1HS10PLKS2
Description
CONN RCPT MALE 10POS GOLD CRIMP
Detailed Description
10 Position Circular Connector Receptacle, Male Pins Crimp
Packaging
Bulk
Active
Features
Backshell
Connector Type
Current Rating (Amps)
3A
Voltage Rating
200VAC
Operating Temperature
-20°C ~ 125°C