JN1AS10UL1
JN1AS10UL1
JN1AS10UL1
DigiKey Part Number
670-1056-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
JN1AS10UL1
Description
CONN RCPT MALE 10POS GOLD SOLDER
Detailed Description
10 Position Circular Connector Receptacle, Male Pins Solder
Category
Primary Material
Plastic
Packaging
Tray
Current Rating (Amps)
3A
Voltage Rating
200VAC
Shell Size - Insert
S
Cable Opening
0.472" (12.00mm)
Mounting Type
Panel Mount, Through Hole
Operating Temperature
-20°C ~ 125°C