20864-010E-01
DigiKey Part Number
5378-20864-010E-01TR-ND - Tape & Reel (TR)
5378-20864-010E-01CT-ND - Cut Tape (CT)
5378-20864-010E-01DKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
20864-010E-01
Description
NOVASTACK 35-HDN PLUG 10P
Manufacturer Standard Lead Time
10 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
10 Position Connector Plug, Outer Shroud Contacts Surface Mount Gold
Category
Pitch
0.014" (0.35mm)
Manufacturer
I-PEX
Number of Rows
2
Series
Mounting Type
Surface Mount
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Contact Finish
Gold
Part Status
Active
Contact Finish Thickness
1.97µin (0.050µm)
Connector Type
Plug, Outer Shroud Contacts
Mated Stacking Heights
0.7mm
Number of Positions
10
Height Above Board
0.026" (0.65mm)