MINIBEND-20
DigiKey Part Number
3628-MINIBEND-20-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
MINIBEND-20
Description
COAX CBL SMA TO SMA 20"
Manufacturer Standard Lead Time
16 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Cable Assembly Coaxial SMA to SMA 0.086" Semi-Rigid Cable 20.00" (508.00mm)
Category
2nd Connector
Length
20.00" (508.00mm)
Cable Type
0.086" Semi-Rigid Cable
Overall Impedance
50 Ohms
Frequency - Max
24 GHz
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C