MINIBEND-11
DigiKey Part Number
3628-MINIBEND-11-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
MINIBEND-11
Description
COAX CBL SMA TO SMA 11"
Manufacturer Standard Lead Time
8 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Cable Assembly Coaxial SMA to SMA 0.086" Semi-Rigid Cable 11.000" (279.40mm)
Length
11.000" (279.40mm)
Packaging
Bulk
Cable Type
0.086" Semi-Rigid Cable
Overall Impedance
50 Ohms
Frequency - Max
24 GHz
Male
Features
Shielded
1st Connector Mounting Type
Free Hanging (In-Line)
Operating Temperature
-55°C ~ 200°C