MINIBEND-2.5
DigiKey Part Number
3628-MINIBEND-2.5-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
MINIBEND-2.5
Description
COAX CBL SMA TO SMA 2.5"
Manufacturer Standard Lead Time
8 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Cable Assembly Coaxial SMA to SMA 0.086" Semi-Rigid Cable 2.500" (63.50mm)
Length
2.500" (63.50mm)
Cable Type
0.086" Semi-Rigid Cable
Overall Impedance
50 Ohms
Frequency - Max
24 GHz
Male
Features
Shielded
Operating Temperature
-55°C ~ 200°C