TG-3541CE 32.7680KXB3
DigiKey Part Number
SER4422TR-ND - Tape & Reel (TR)
SER4422CT-ND - Cut Tape (CT)
SER4422DKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
TG-3541CE 32.7680KXB3
Description
XTAL OSC TCXO 32.7680KHZ CMOS SM
Manufacturer Standard Lead Time
20 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
32.768 kHz TCXO CMOS Oscillator 1.5V ~ 5.5V Enable/Disable 10-SMD, No Lead
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
TG-3541CE 32.7680KXB3 Models
Category
Voltage - Supply
1.5V ~ 5.5V
Mfr
Operating Temperature
-40°C ~ 105°C
Series
Current - Supply (Max)
3µA
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Package / Case
10-SMD, No Lead
Base Resonator
Supplier Device Package
10-SMD (3.2x2.5)
Type
Size / Dimension
0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Frequency
Height - Seated (Max)
0.039" (1.00mm)