TG-3541CE 32.7680KXB3 | |
|---|---|
Manufacturer | |
Manufacturer Product Number | TG-3541CE 32.7680KXB3 |
Description | XTAL OSC TCXO 32.7680KHZ CMOS SM |
Manufacturer Standard Lead Time | 20 Weeks |
Customer Reference | |
Detailed Description | 32.768 kHz TCXO CMOS Oscillator 1.5V ~ 5.5V Enable/Disable 10-SMD, No Lead |
Datasheet | Datasheet |
EDA/CAD Models | TG-3541CE 32.7680KXB3 Models |
Category | Voltage - Supply 1.5V ~ 5.5V |
Mfr | Operating Temperature -40°C ~ 105°C |
Series | Current - Supply (Max) 3µA |
Packaging Tape & Reel (TR) Cut Tape (CT) Digi-Reel® | Mounting Type Surface Mount |
Part Status Active | Package / Case 10-SMD, No Lead |
Base Resonator | Supplier Device Package 10-SMD (3.2x2.5) |
Type | Size / Dimension 0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm) |
Frequency | Height - Seated (Max) 0.039" (1.00mm) |