ECXV-P37C2N-64.152
DigiKey Part Number
50-ECXV-P37C2N-64.152-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
ECXV-P37C2N-64.152
Description
XTAL OSC VCXO 64.152MHZ SMD
Manufacturer Standard Lead Time
10 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
64.152 MHz VCXO LVPECL Oscillator 3.3V Enable/Disable 6-SMD, No Lead
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
ECXV-P37C2N-64.152 Models
Category
Voltage - Supply
3.3V
Mfr
Frequency Stability
±25ppm
Series
Absolute Pull Range (APR)
±90ppm
Packaging
Strip
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C
Part Status
Active
Current - Supply (Max)
50mA
Base Resonator
Mounting Type
Surface Mount
Type
Package / Case
6-SMD, No Lead
Frequency
Supplier Device Package
6-SMD (7x5)
Function
Enable/Disable
Size / Dimension
0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)
Output
LVPECL
Height - Seated (Max)
0.067" (1.70mm)