ECXV-P37C2N-156.250 is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
CTS-Frequency Controls
In Stock: 0
Datasheet
156.25 MHz VCXO LVPECL Oscillator 3.3V Enable/Disable 6-SMD, No Lead
ECXV-P37C2N-156.250
DigiKey Part Number
50-ECXV-P37C2N-156.250-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
ECXV-P37C2N-156.250
Description
XTAL OSC VCXO 156.25MHZ SMD
Manufacturer Standard Lead Time
10 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Datasheet
EDA/CAD Models
ECXV-P37C2N-156.250 Models
Category
Voltage - Supply
3.3V
Mfr
Frequency Stability
±25ppm
Series
Absolute Pull Range (APR)
±90ppm
Packaging
Strip
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C
Part Status
Active
Current - Supply (Max)
50mA
Base Resonator
Mounting Type
Surface Mount
Type
Package / Case
6-SMD, No Lead
Frequency
Supplier Device Package
6-SMD (7x5)
Function
Enable/Disable
Size / Dimension
0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)
Output
LVPECL
Height - Seated (Max)
0.067" (1.70mm)