DDZ4V3BSF-7
DigiKey Part Number
DDZ4V3BSF-7DITR-ND - Tape & Reel (TR)
DDZ4V3BSF-7DICT-ND - Cut Tape (CT)
DDZ4V3BSF-7DIDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
DDZ4V3BSF-7
Description
DIODE ZENER 4.3V 500MW SOD323F
Detailed Description
Zener Diode 4.3 V 500 mW ±3% Surface Mount SOD-323F
Category
Current - Reverse Leakage @ Vr
10 µA @ 1 V
Mfr
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If
900 mV @ 10 mA
Operating Temperature
-65°C ~ 150°C
Tolerance
±3%
Supplier Device Package
SOD-323F
Power - Max
500 mW
Base Product Number
Impedance (Max) (Zzt)
130 Ohms