Image for CA50L12502HNT is not available
CA50L12502HNT
DigiKey Part Number
110-CA50L12502HNTTR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CA50L12502HNT
Description
5.0mmx3.2mm Surface Mount Automo
Manufacturer Standard Lead Time
12 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
125 MHz XO (Standard) LVDS Oscillator 2.5V Standby (Power Down) 6-SMD, No Lead
Category
Frequency Stability
±100ppm
Mfr
Operating Temperature
-40°C ~ 125°C
Series
Current - Supply (Max)
60mA
Packaging
Tape & Reel (TR)
Ratings
AEC-Q200
Part Status
Active
Mounting Type
Surface Mount
Base Resonator
Package / Case
6-SMD, No Lead
Type
Supplier Device Package
6-SMD (5x3.2)
Frequency
Size / Dimension
0.197" L x 0.126" W (5.00mm x 3.20mm)
Function
Standby (Power Down)
Height - Seated (Max)
0.051" (1.30mm)
Output
LVDS
Current - Supply (Disable) (Max)
15µA
Voltage - Supply
2.5V