CA32C5003HLT is out of stock and backorders are currently unavailable.
Available Substitutes:
MFR Recommended
CTS-Frequency Controls
In Stock: 0
Datasheet
50 MHz XO (Standard) HCMOS, TTL Oscillator 3.3V Enable/Disable 4-SMD, No Lead
CA32 Series
CA32C5003HLT
DigiKey Part Number
110-CA32C5003HLTTR-ND - Tape & Reel (TR)
110-CA32C5003HLTCT-ND - Cut Tape (CT)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CA32C5003HLT
Description
XTAL OSC XO 50.0000MHZ HCMOS TTL
Customer Reference
Detailed Description
Category
Voltage - Supply
3.3V
Mfr
Frequency Stability
±50ppm
Series
Operating Temperature
-40°C ~ 125°C
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Current - Supply (Max)
40mA
Part Status
Discontinued at DigiKey
Size / Dimension
0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max)
0.047" (1.20mm)