221ADB10 is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Direct
Grayhill Inc.
In Stock: 0
Datasheet
Dip Switch BCD 10 Position Through Hole Rotary with Shaft Actuator 100mA 50VDC
221ADB10
Modern Tv 3d Sync Streamline Icon: https://streamlinehq.commodern-tv-3d-sync
221ADB10
DigiKey Part Number
221ADB10-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
221ADB10
Description
SWITCH ROTARY DIP BCD 0.1A 50V
Manufacturer Standard Lead Time
17 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Datasheet
EDA/CAD Models
221ADB10 Models
Category
Contact Material
Beryllium Copper
Manufacturer
CTS Electrocomponents
Contact Finish
Gold
Series
Height Above Board
0.370" (9.40mm)
Packaging
Tube
Mounting Type
Through Hole
Part Status
Active
Termination Style
PC Pin
Circuit
BCD
Pitch
0.100" (2.54mm), Full
Number of Positions
10
Washable
Yes
Current Rating (Amps)
100mA
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C
Voltage Rating
50VDC
Length
0.390" (9.91mm)