T200F-010.0M
DigiKey Part Number
CW906TR-ND - Tape & Reel (TR)
CW906CT-ND - Cut Tape (CT)
CW906DKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
T200F-010.0M
Description
XTAL OSC TCXO 10.0000MHZ LVCMOS
Manufacturer Standard Lead Time
17 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
10 MHz TCXO LVCMOS Oscillator 3.3V 10-SMD, No Lead
Category
Voltage - Supply
3.3V
Mfr
Frequency Stability
±200ppb
Series
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Current - Supply (Max)
2.1mA
Part Status
Active
Mounting Type
Surface Mount
Base Resonator
Package / Case
10-SMD, No Lead
Type
Size / Dimension
0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)
Frequency
Height - Seated (Max)
0.094" (2.40mm)