DOCAT050F-020.0M is out of stock and backorders are currently unavailable.
Connor Winfield
In Stock: 5
Datasheet
20 MHz OCXO LVCMOS Oscillator 3.3V 6-SMD, No Lead
DOCAT050F-020.0M
DigiKey Part Number
CW925TR-ND - Tape & Reel (TR)
CW925CT-ND - Cut Tape (CT)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
DOCAT050F-020.0M
Description
XTAL OSC OCXO 20.0000MHZ LVCMOS
Customer Reference
Detailed Description
Voltage - Supply
3.3V
Series
Frequency Stability
±50ppb
Operating Temperature
0°C ~ 70°C
Size / Dimension
0.555" L x 0.358" W (14.10mm x 9.10mm)
Frequency
Height - Seated (Max)
0.335" (8.51mm)