DOCAT020F-020.0M | |
|---|---|
Manufacturer | |
Manufacturer Product Number | DOCAT020F-020.0M |
Description | XTAL OSC OCXO 20.0000MHZ LVCMOS |
Customer Reference | |
Detailed Description | 20 MHz OCXO LVCMOS Oscillator 3.3V 6-SMD, No Lead |
Datasheet | Datasheet |
Category | Output LVCMOS |
Mfr | Voltage - Supply 3.3V |
Series | Frequency Stability ±20ppb |
Packaging Tape & Reel (TR) Cut Tape (CT) | Operating Temperature 0°C ~ 70°C |
Part Status Discontinued at DigiKey | Mounting Type Surface Mount |
Base Resonator | Package / Case 6-SMD, No Lead |
Type | Size / Dimension 0.555" L x 0.358" W (14.10mm x 9.10mm) |
Frequency | Height - Seated (Max) 0.335" (8.51mm) |