DOCAT020F-010.0M is out of stock and backorders are currently unavailable.
Available Substitutes:
MFR Recommended
Connor Winfield
In Stock: 31
Datasheet
10 MHz OCXO LVCMOS Oscillator 3.3V 6-SMD, No Lead
DOCAT020F-010.0M
DigiKey Part Number
CW920TR-ND - Tape & Reel (TR)
CW920CT-ND - Cut Tape (CT)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
DOCAT020F-010.0M
Description
XTAL OSC OCXO 10.0000MHZ LVCMOS
Customer Reference
Detailed Description
Category
Output
LVCMOS
Mfr
Voltage - Supply
3.3V
Series
Frequency Stability
±20ppb
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Operating Temperature
0°C ~ 70°C
Part Status
Discontinued at DigiKey
Mounting Type
Surface Mount
Base Resonator
Package / Case
6-SMD, No Lead
Type
Size / Dimension
0.555" L x 0.358" W (14.10mm x 9.10mm)
Frequency
Height - Seated (Max)
0.335" (8.51mm)