CS1102V8.35F260
Modern Tv 3d Sync Streamline Icon: https://streamlinehq.commodern-tv-3d-sync
CS1102V8.35F260
DigiKey Part Number
2449-CS1102V8.35F260TR-ND - Tape & Reel (TR)
2449-CS1102V8.35F260CT-ND - Cut Tape (CT)
2449-CS1102V8.35F260DKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CS1102V8.35F260
Description
SWITCH TACTILE SPST-NO 0.05A 50V
EDA/CAD Models
CS1102V8.35F260 Models
Category
Actuator Length, Right Angle
8.35mm
Outline
7.10mm x 6.30mm
Operating Force
260gf
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C
Contact Rating @ Voltage
0.05A @ 50VDC
Switch Travel
0.25mm