SP900S-0.009-AC-1212
DigiKey Part Number
BER368-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
SP900S-0.009-AC-1212
Description
THERM PAD 304.8MMX304.8MM W/ADH
Manufacturer Standard Lead Time
10 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Thermal Pad Pink 304.80mm x 304.80mm Square Adhesive - One Side
Category
Material
Silicone Rubber
Manufacturer
Bergquist
Adhesive
Adhesive - One Side
Series
Backing, Carrier
Fiberglass
Packaging
Bulk
Color
Pink
Part Status
Active
Thermal Resistivity
0.61°C/W
Type
Pad, Sheet
Thermal Conductivity
1.6W/m-K
Shape
Square
Shelf Life
12 Months
Outline
304.80mm x 304.80mm
Base Product Number
Thickness
0.0090" (0.229mm)