GP5000S35-0.125-02-0816
DigiKey Part Number
GP5000S35-0.125-02-0816-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
GP5000S35-0.125-02-0816
Description
GAP PAD 5000S35
Manufacturer Standard Lead Time
10 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Thermal Pad Green 406.40mm x 203.20mm Rectangular Tacky - Both Sides
Category
Thickness
0.125" (3.18mm)
Manufacturer
Bergquist
Material
Polymer
Series
Adhesive
Tacky - Both Sides
Packaging
Bulk
Backing, Carrier
Fiberglass
Part Status
Active
Color
Green
Usage
Multi
Thermal Conductivity
5.0W/m-K
Type
Gap Filler Pad, Sheet
Shelf Life
12 Months
Shape
Rectangular
Shelf Life Start
Date of Manufacture
Outline
406.40mm x 203.20mm
Storage/Refrigeration Temperature
77°F (25°C)