SDI50-15-UC-P6R is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
Bel Power Solutions
In Stock: 0
Datasheet
Parametric Equivalent
Bel Power Solutions
In Stock: 0
Datasheet
15V 50 W AC/DC External Desktop (Class I) Adapter Cord Input
CUI IEC 62368-1 Adapters | Digi-Key Daily
SDI50-15-UC-P6R
DigiKey Part Number
SDI50-15-UC-P6R-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
SDI50-15-UC-P6R
Description
AC/DC DESKTOP ADAPTER 15V 50W
Detailed Description
EDA/CAD Models
SDI50-15-UC-P6R Models
No Load Power Consumption
150mW (Max)
Operating Temperature
0°C ~ 40°C
Region Utilized
North America
Output Connector
Barrel Plug, 2.5mm I.D. x 5.5mm O.D. x 9.5mm
Form
Desktop (Class I)
Cord Length
59" (1.50m)
Input Type
Cord
Input Connector
IEC 320-C14
Voltage - Input
90 ~ 264 VAC
Size / Dimension
4.53" L x 2.09" W x 1.50" H (115.0mm x 53.0mm x 38.0mm)
Voltage - Output
15V
Approval Agency
CB Scheme, CCC, CSA, EN, FCC, IEC, PSE, RCM, UL
Current - Output (Max)
3.34A
Power (Watts)
50 W