SDM65-15-UC-P6 is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
Bel Power Solutions
In Stock: 0
Datasheet
Parametric Equivalent
Bel Power Solutions
In Stock: 0
Datasheet
15V 65 W AC/DC External Desktop (Class I) Adapter Cord Input
SDM65-15-UC-P6
DigiKey Part Number
SDM65-15-UC-P6-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
SDM65-15-UC-P6
Description
AC/DC DESKTOP ADAPTER 15V 65W
Detailed Description
EDA/CAD Models
SDM65-15-UC-P6 Models
Product Attributes
Filter Similar Products
Category
No Load Power Consumption
210mW (Max)
Applications
Medical
Operating Temperature
0°C ~ 40°C
Region Utilized
North America
Output Connector
Barrel Plug, 2.5mm I.D. x 5.5mm O.D. x 9.5mm
Cord Length
59" (1.50m)
Input Type
Cord
Voltage - Input
90 ~ 264 VAC
Size / Dimension
4.69" L x 2.36" W x 1.42" H (119.0mm x 60.0mm x 36.0mm)
Voltage - Output
15V
Current - Output (Max)
4.34A
Power (Watts)
65 W