ASDK2-32.768KHZ-LRT
DigiKey Part Number
535-10003-2-ND - Tape & Reel (TR)
535-10003-1-ND - Cut Tape (CT)
535-10003-6-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
ASDK2-32.768KHZ-LRT
Description
XTAL OSC XO 32.7680KHZ CMOS SMD
Manufacturer Standard Lead Time
8 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
32.768 kHz XO (Standard) CMOS Oscillator 1.8V Enable/Disable 4-SMD, No Lead
EDA/CAD Models
ASDK2-32.768KHZ-LRT Models
Category
Voltage - Supply
1.8V
Mfr
Frequency Stability
±25ppm
Series
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C
Current - Supply (Max)
1.5mA
Size / Dimension
0.098" L x 0.079" W (2.50mm x 2.00mm)
Function
Enable/Disable
Height - Seated (Max)
0.037" (0.95mm)