C0603C300D3GACTU | |
|---|---|
DigiKey Part Number | 399-C0603C300D3GACTUTR-ND - Tape & Reel (TR) |
Manufacturer | |
Manufacturer Product Number | C0603C300D3GACTU |
Description | CAP CER 30PF 25V C0G/NP0 0603 |
Manufacturer Standard Lead Time | 14 Weeks |
Customer Reference | |
Detailed Description | 30 pF ±0.5pF 25V Ceramic Capacitor C0G, NP0 0603 (1608 Metric) |
Datasheet | Datasheet |
EDA/CAD Models | C0603C300D3GACTU Models |
Category | Operating Temperature -55°C ~ 125°C |
Mfr | Features Low ESL |
Series | Applications |
Packaging Tape & Reel (TR) | Mounting Type |
Part Status Active | Package / Case 0603 (1608 Metric) |
Capacitance | Size / Dimension 0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm) |
Tolerance ±0.5pF | Thickness (Max) 0.034" (0.87mm) |