TC164-JR-1310KL
DigiKey Part Number
13-TC164-JR-1310KLTR-ND - Tape & Reel (TR)
13-TC164-JR-1310KLCT-ND - Cut Tape (CT)
13-TC164-JR-1310KLDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
TC164-JR-1310KL
Description
RESISTOR CHIP
Detailed Description
10k Ohm ±5% 62.5mW Power Per Element Isolated 4 Resistor Network/Array ±200ppm/°C 1206 (3216 Metric), Concave, Long Side Terminals
Category
Power Per Element
62.5mW
Temperature Coefficient
±200ppm/°C
Series
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C
Resistance (Ohms)
10k
Supplier Device Package
1206
Tolerance
±5%
Size / Dimension
0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height - Seated (Max)
0.028" (0.70mm)