SMCJ58CA/TR13
DigiKey Part Number
13-SMCJ58CA/TR13TR-ND - Tape & Reel (TR)
13-SMCJ58CA/TR13CT-ND - Cut Tape (CT)
13-SMCJ58CA/TR13DKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
SMCJ58CA/TR13
Description
TVS DIODE 58VWM 93.6VC DO214AB
Manufacturer Standard Lead Time
31 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
93.6V Clamp 16.1A Ipp Tvs Diode Surface Mount DO-214AB (SMC)
Category
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp
93.6V
Mfr
Current - Peak Pulse (10/1000µs)
16.1A
Series
Power - Peak Pulse
1500W (1.5kW)
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Operating Temperature
-55°C ~ 150°C (TJ)
Bidirectional Channels
Voltage - Reverse Standoff (Typ)
58V
Voltage - Breakdown (Min)
64.4V