RC0402FR-07475RL is out of stock and can be placed on backorder.
Available Substitutes:
Similar
YAGEO
In Stock: 15,294
Datasheet
Similar
YAGEO
In Stock: 9,700
Datasheet
Direct
Bourns Inc.
Direct
Samsung Electro-Mechanics
Stackpole Electronics Inc
Upgrade
Panasonic Industry
Vishay Dale
Vishay Dale
475 Ohms ±1% 0.063W, 1/16W Chip Resistor 0402 (1005 Metric) Moisture Resistant Thick Film