CFR-50JB-52-1M3
DigiKey Part Number
1.3MH-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CFR-50JB-52-1M3
Description
RES 1.3M OHM 5% 1/2W AXIAL
Manufacturer Standard Lead Time
16 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
1.3 MOhms ±5% 0.5W, 1/2W Through Hole Resistor Axial Automotive AEC-Q200 Carbon Film
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
CFR-50JB-52-1M3 Models
Category
Composition
Mfr
Features
Automotive AEC-Q200
Series
Temperature Coefficient
0/ -1500ppm/°C
Packaging
Bulk
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C
Part Status
Active
Package / Case
Resistance
Supplier Device Package
Axial
Tolerance
Size / Dimension
0.130" Dia x 0.354" L (3.30mm x 9.00mm)