AT0805CRD07301KL is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Similar
YAGEO
In Stock: 296
Datasheet
Similar
YAGEO
In Stock: 0
Datasheet
Parametric Equivalent
In Stock: 0
Upgrade
Vishay Dale Thin Film
In Stock: 531
Upgrade
Vishay Dale
TE Connectivity Passive Product
Panasonic Industry
In Stock: 2
Susumu
Stackpole Electronics Inc
Stackpole Electronics Inc
In Stock: 303
301 kOhms ±0.25% 0.125W, 1/8W Chip Resistor 0805 (2012 Metric) Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant Thin Film
AT0805CRD07301KL
DigiKey Part Number
AT0805CRD07301KL-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
AT0805CRD07301KL
Description
RES SMD 301K OHM 0.25% 1/8W 0805
Manufacturer Standard Lead Time
25 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
EDA/CAD Models
AT0805CRD07301KL Models
Category
Features
Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant
Mfr
Temperature Coefficient
±25ppm/°C
Series
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C
Packaging
Tape & Reel (TR)
Package / Case
0805 (2012 Metric)
Part Status
Active
Supplier Device Package
Resistance
Size / Dimension
0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Tolerance
Height - Seated (Max)
0.024" (0.60mm)