470KD07J-OTR is available for purchase but is not normally stocked.
In Stock: 0
47 V 500 A Varistor 1 Circuit Through Hole Disc 7mm
470KD07J-OTR
DigiKey Part Number
13-470KD07J-OTR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
470KD07J-OTR
Description
VARISTOR 47V 500A DISC 7MM
Detailed Description
Category
Varistor Voltage (Max)
52 V
Manufacturer
Current - Surge
500 A
Packaging
Tape & Reel (TR)
Capacitance @ Frequency
1100 pF @ 1 kHz
Maximum AC Volts
30 V
Operating Temperature
-40°C ~ 105°C (TA)
Maximum DC Volts
38 V
Varistor Voltage (Min)
42 V
Package / Case
Disc 7mm
Varistor Voltage (Typ)
47 V