JCK4024D15
DigiKey Part Number
1470-2014-5-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
JCK4024D15
Description
DC DC CONVERTER +/-15V 40W
Detailed Description
Isolated Module DC DC Converter 2 Output 15V -15V 1.33A, 1.33A 18V - 36V Input
EDA/CAD Models
JCK4024D15 Models
Category
Power (Watts)
40 W
Mfr
Voltage - Isolation
1.6 kV
Operating Temperature
-40°C ~ 100°C
Efficiency
92%
Voltage - Input (Min)
18V
Voltage - Input (Max)
36V
Size / Dimension
2.00" L x 1.00" W x 0.40" H (50.8mm x 25.4mm x 10.2mm)
Voltage - Output 2
-15V
Base Product Number
Current - Output (Max)
1.33A, 1.33A