SMAJ24CA
DigiKey Part Number
732-SMAJ24CATR-ND - Tape & Reel (TR)
732-SMAJ24CACT-ND - Cut Tape (CT)
732-SMAJ24CADKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
SMAJ24CA
Description
TVS DIODE 24VWM 38.9VC DO214AC
Manufacturer Standard Lead Time
32 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
38.9V Clamp 10.3A Ipp Tvs Diode Surface Mount DO-214AC
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
SMAJ24CA Models
Category
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp
38.9V
Mfr
Current - Peak Pulse (10/1000µs)
10.3A
Series
Power - Peak Pulse
400W
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Operating Temperature
-65°C ~ 150°C (TJ)
Bidirectional Channels
Voltage - Reverse Standoff (Typ)
24V (Max)
Voltage - Breakdown (Min)
28.1V (Typ)