VZ43FC1B5640007L
DigiKey Part Number
1670-VZ43FC1B5640007LTR-ND - Tape & Reel (TR)
1670-VZ43FC1B5640007LCT-ND - Cut Tape (CT)
1670-VZ43FC1B5640007LDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
VZ43FC1B5640007L
Description
VIBRATION ERM MTR 10K RPM 0.65G
Manufacturer Standard Lead Time
9 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
DC Motor Vibration, ERM (Haptic) 10000 RPM 3VDC
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
VZ43FC1B5640007L Models
Category
Voltage - Rated
3VDC
Manufacturer
Vybronics Inc
RPM
10000 RPM
Series
Size / Dimension
Rectangular - 0.177" x 0.169" (4.50mm x 4.30mm)
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Length - Shaft and Bearing
0.217" (5.50mm)
Part Status
Active
Termination Style
J Lead
Type
DC Motor
Operating Temperature
-30°C ~ 70°C