SMM02070C1509FBP00
DigiKey Part Number
749-1144-2-ND - Tape & Reel (TR)
749-1144-1-ND - Cut Tape (CT)
749-1144-6-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
SMM02070C1509FBP00
Description
RES SMD 15 OHM 1% 1W MELF
Detailed Description
15 Ohms ±1% 1W Chip Resistor MELF, 0207 Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Pulse Withstanding Thin Film
EDA/CAD Models
SMM02070C1509FBP00 Models
Temperature Coefficient
±50ppm/°C
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C
Size / Dimension
0.087" Dia x 0.228" L (2.20mm x 5.80mm)