MMU01020C1003FB300
DigiKey Part Number
MMU-100KCTR-ND - Tape & Reel (TR)
MMU-100KCCT-ND - Cut Tape (CT)
MMU-100KCDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
MMU01020C1003FB300
Description
RES SMD 100K OHM 1% 0.3W 0102
Manufacturer Standard Lead Time
11 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
100 kOhms ±1% 0.3W Chip Resistor MELF, 0102 Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200 Thin Film
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
MMU01020C1003FB300 Models
Category
Composition
Mfr
Features
Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200
Series
Temperature Coefficient
±50ppm/°C
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C
Part Status
Active
Package / Case
MELF, 0102
Resistance
Supplier Device Package
Tolerance
Size / Dimension
0.043" Dia x 0.087" L (1.10mm x 2.20mm)